Biżuteria i kosztowności Zakupy

Złote, platynowe, grawerowane i gładkie – o obrączkach ślubnych

Chcesz zamówić obrączki Kraków? Sprawdź https://obraczki.net.pl/18-obraczki-slubne

Dla większości ceremonia ślubu jest szczególnie poruszającym dniem życia. Ceremonia ta łączy młodą parę do końca życia, a znakiem ich oddania, uczucia i lojalności są obrączki.

Mężowie nie zawsze mieli obrączki

Początkowo nie było rozróżnienia na obrączki oraz pierścienie zaręczynowe, toteż ich historia jest wspólna i sięga kilkuset stuleci przed naszą erą. Dopiero w XIII w. Kościół Katolicki przyjął obrączki do prawa kanonicznego, dzięki czemu przekazanie żonie pierścienia stało się elementem obrzędu zaślubin. Mężczyźni rozpoczęli noszenie na ręku obrączki kilkaset lat później, o czym jednak mało osób pamięta. I chociaż wcześniej zdarzało się, że zakładali pierścienie na palec obrączkowy jak odjeżdżali na wojenne wyprawy, jednakże zwyczaj ten rozpowszechnił się dopiero w XX w., a konkretnie w okresie Drugiej Wojny Światowej. Obrączka miała przypominać wojakowi, że w domu wyczekuje na niego żona, za którą walczy i której powinien być wierny. W naszym kraju małżonkowie noszą obrączki na palcu serdecznym prawej ręki, jednakże w innych krajach, jak np. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, we Francji, w Brazylii albo w Czechach, zakłada się je na lewą dłoń, gdzie zgodnie ze starodawnymi zabobonami biegnie tzw. “żyła miłości”, która wiedzie wprost do serca. pierścionków zaręczynowych, pary wybierają oraz mierzą obrączki ślubne razem, niemniej jednak obyczaj podpowiada, iż kobieta nie powinna za nie płacić, bo jest to zadanie mężczyzny.

Obrączki ślubne – dopisz cytat, imię małżonka lub datę ślubu

Przeciwnie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się delikatniejszą estetyką. Przez wiele stuleci wytwarzano je z przeróżnych surowców, bardziej lub mniej trwałych. Dopiero później użyto do tego metale i ich stopy (jak żelazo czy mosiądz), które reprezentowały niezłomność uczucia. Dziś do ich stworzenia wykorzystuje się głównie złoto oraz platynę, które są symbolem ufności w stosunku małżonka. Owszem, są one też często zdobione kamieniami szlachetnymi, aczkolwiek wciąż najchętniej nabywane są ponadczasowe, gładkie pierścienie ze złota i delikatne obrączki, w których wykorzystano dwa typy złota (przykładowo białe i tradycyjne). Sklepy jubilerskie, które specjalizują się w wykonywaniu obrączek, mają także często w ofercie grawerunek. Mamy więc opcję personalizacji obrączki grawerując do nich datę ślubu, imię małżonka lub istotny dla nowożeńców cytat.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]