Biżuteria i kosztowności

Wyjątkowy topaz mistyczny

Poszukujesz topazu mistycznego? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe efekty daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia jest też różnorodność barw, dzięki której prościej można dobrać ozdoby do swojego stroju.