Biżuteria i kosztowności Zakupy

Srebrne wisiorki

Jeśli poszukujesz wisiorków, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii są zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.