Biżuteria i kosztowności Zakupy

Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Zobacz, gdzie kupić biżuterię z turkusem

Turkus jest jednym z najrzadszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że chętnie sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem luksusu. Produkowane są z niego pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki, które doskonale łączą się z eleganckimi strojami. Na kolor tego kamienia w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego pochodzenia – między innymi minerały pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego tańsze odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Warto zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe walory estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w dużym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego typu sprawy – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim należy zdejmować ją zawsze, gdy wykonujemy prace – łatwo wówczas o zarysowania. Warto także ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak rys.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]