Biżuteria i kosztowności Zakupy

Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Znajdź cyrkonie

W jubilerstwie powszechnie stosowane są prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, w widoczny sposób podnoszą wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców jest w stanie pochwalić się najlepszymi klejnotami wśród posiadanych ozdób. Znaleziono oczywiście też alternatywne sposoby dla mniej zamożnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w naturze są produkowane całkowicie syntetycznie. Z powodu zbliżonych cech oraz wyglądu może z łatwością zastąpić brylant. Zwykle cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające inne minerały mogą przybierać wszystkie barwy lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły stałe zastosowanie w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Wykorzystuje się je między innymi w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Dawniej, przez swoje cechy używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.