Biżuteria i kosztowności Zakupy

Kolczyki z ametystami

Jeśli chcesz nabyć biżuterię z ametystami, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na oryginalną fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.