Biżuteria i kosztowności

Jak dopasować długie kolczyki?

Kolczyki kwiatki kupisz na www.bizutik.pl/kolczyki/kwiatki

Kwiaty oraz ogólnie przyroda od stuleci są jednym z ulubionych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację. Przyczyn tego jest naprawdę sporo. Wśród najistotniejszych podać należy z pewnością ogromne zróżnicowanie takich wzorów, które powoduje, iż błyskotki z kwiatami zakładają zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć również o atrakcyjnym wyglądzie, którym często charakteryzują się kolczyki kwiatuszki tudzież pozostała biżuteria inspirowana roślinnymi wzorami – ta bowiem bardzo dobrze pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i gustownych, wieczorowych sukienek. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatki, by ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatki – dobrze dopasuj je do danej okazji

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę efektownym uzupełnieniem każdej kreacji – nieraz stają się wręcz najbardziej wyrazistym jej akcentem. Aby tak się jednak stało, trzeba je poprawnie dopasować do danej stylizacji. W przypadku kreacji wieczorowych lub tych przeznaczonych na formalne wydarzenia, najlepszym dodatkiem do nich są bez wątpienia kolczyki kwiatki wzbogacone kryształkami Swarovskiego albo drogimi kamieniami. Przy mniej oficjalnych, codziennych stylizacjach dobrze zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi najczęściej mają sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki tworzone z dotąd sporadycznie wykorzystywanych w branży jubilerskiej surowców, jak na przykład żywica epoksydowa, drewno czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe wzory florystyczne

Pozostając nieprzerwanie w temacie kolczyków kwiatuszków, nie można nie wspomnieć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który podbił uznanie jubilerów. Znaczną popularnością cieszą się również wzory inspirowane kształtem pnączy oraz liści. Nieco rzadziej spotykane – jakkolwiek możemy kupić je u jubilerów – to kolczyki z motywami kompletnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]