Biżuteria i kosztowności Zakupy

Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Chcesz kupić lampworki? Sprawdź www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj koralików wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane na własną rękę – surowiec rozgrzewano z wykorzystaniem zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie także możemy wykonać je w domu, jednak lepszym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu rozmaitych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z zabawnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie wyglądały jedynie przy takich strojach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]