tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne
Bezpieczeństwo

Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

W każdym budynku znajduje się całe mnóstwo różnorakich pomieszczeń o większym bądź mniejszym znaczeniu. Ułatwienie w przemieszczaniu się po nich – zarówno odwiedzającym, ale też osobom zatrudnionych w danym obiekcie – umożliwiają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę szeroki. Jakiego typu tabliczki na drzwi dostępne są w sprzedaży? Czym cechują się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – gdzie znajdują zastosowanie?

Właściwe oznakowanie budynku podnosi przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy mówimy o urzędzie, biurze, przedszkolu czy sklepie – czytelne oznaczenie pomieszczeń pozwala na ekspresowe odnalezienie pokoju, który w danym momencie nas interesuje. Tak dzieje się między innymi w szpitalu czy szkole. W przypadku urzędów, biur oraz banków tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym swoje obowiązki wykonuje poszukiwana przez nas w danym momencie osoba. Popularnością cieszą się tabliczki na drzwi, w których można swobodnie wymieniać umieszczoną na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w zakładzie pracy ma miejsce odejście pracowników, opis na tabliczce można bez większych problemów wymienić. Pozwala to więc zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy – nie trzeba przecież przeznaczać pieniędzy na zakup nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – w jakich sytuacjach są jeszcze wykorzystywane?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez większego problemu odróżnić miejsca o charakterze ogólnodostępnym od tych, które stworzone zostały z myślą personelu danej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te miejsce, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny mieć dostępu. Stosując tabliczki na drzwi, można także oznakować punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które mówią o zakazie palenia, cieszą się obecnie ogromną popularnością. W wielu wypadkach na tych tabliczkach w miejscu napisu umieszczony jest skreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz takiego typu znaku jest zatem wyjątkowo czytelny. Nie zapominajmy również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się również na drzwiach wejściowych do budynków, które posiadają ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają trudności z poruszaniem się.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]