Bezpieczeństwo

Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Jeśli chcesz zamówić znaki BHP, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2bIRYb0

W Polsce obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Aktualnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, biurowce, jak również szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są także instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na najróżniejszych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są także w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – będzie można rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]